Akınsoft OctoPlus Programını Güncelleme İşlemi

#27 Nisan 2015 | Akınsoft, Akınsoft OctoPlus, Akınsoft Programları, Blog

Programınızı sürüm güncellemesi yapmadan önce mevcut datanızı, dizaynlarınızı ve ayarlarınızı korumak açısından yedek almanız gerekir. Öncelikle OctoPlus programınızın kurulu olduğu klasörü tespit etmelisiniz. Bunun için programı çalıştırdığınız kısayoluna sağ tuş – Özellikler seçeneğine tıklayınız. Açılan pencerede “Hedef” yazan alandaki klasörü tespit ediniz . Örneğin C:\AKINSOFT\OctoPlus6\OctoPlus.exe şeklinde yazıyorsa programınız C:\AKINSOFT klasöründe kuruludur. Bilgisayarım’ dan ilgili sürücüye girerek AKINSOFT klasörüne sağ tuş – Kopyala seçeneğine tıklayınız. Sonra yedekleri yapıştırabileceğiniz herhangi bir sürücüye girip Yedek adında bir klasör açarak o klasörün içerisine sağ tuş – Yapıştır seçeneğine tıklayınız.

OctoPlus Programını Güncelleme İşlemi

ürüm güncelleme işlemi, küçük bazı farklılıklarla kurulum işlemi ile aynıdır. Sürüm güncelleme işlemi yapılırken kurulum işleminden farklı olarak:

1. Programın  (Yukarıda anlatıldığı şekilde tespit edeceğiniz) önceden kurulu olduğu klasör belirtilerek kurulması gerekir.
2. Kurulum adımlarında, gelen pencerede alttaki “Firebird SQL Veritabanı Sunucusunu Otomatik Yükle” kutusunun işaretli olmaması gerekir.Yorumlar

Yorum yok.

Yorum yaz