Günümüzde Güvenlik Sistemi Neden Gerekli?

#18 Mayıs 2012 | Blog

Günümüzde Güvenlik Sistemleri çok önemli bir ihtiyaç.
Güvenlik Sistemleri’ne talep artışı var. Elbette güvenlik sistemleri talebindeki artış sektörde pek çok yeni Güvenlik Sistemi uygulamaları yapan Firmaları da ortaya çıkarmıştır. Bazı Kötü niyet ve Hırsızlık olaylarının özellikle büyük kentlerimizde artması üzerine; güvenlik sistemleri kullanım gereksinimi oluşmuştur.
Güvenlik Sistemleri ihtiyacı olan Nihai Tüketici ise gerçekten neye ihtiyacı olduğu,nasıl bir güvenlik sistemi kurdurması gerektiği konusunda zorlanıyor.,ayrıca gerçekten de ihtiyaç duyduğu Elektronik Güvenlik Sistemleri’ni hem kaliteli hem de uygun fiyat şartlarında temin edecek Güvenlik Firması’nı bulmakta zorlanıyor.

 


TİCARİ AMAÇLI GÜVENLİK SİSTEMİ :
İşyeri, Ofis, Mağaza, Alışveriş MerkezleriGÜVENLİK SİSTEMİ UYGULAMA ALANLARI BAŞLICA :

ENDÜSTRİYEL AMAÇLI GÜVENLİK SİSTEMİ : Fabrika, Depo, Endüstriyel Tesis vb yerlere Güvenlik Sistemi,
KAMU AMAÇLI GÜVENLİK SİSTEMİ
KONUT – EV AMAÇLI GÜVENLİK SİSTEMLERİ UYGULAMASI


Güvenlik Sistemleri Başlıca;

Güvenlik Kamera Sistemleri
Alarm Sistemleri
Hırsız Alarmı-Güvenlik Sistemleri-Soygun İhbar Sistemleri
Dijital Güvenlik Sistemleri-
Yangın İhbar Güvenlik Sistemi
Kartlı Geçiş Sistemi
Parmak İzi (Parmak izli geçiş sistemi)
Çevre Güvenlik Sistemleri
Komple Elektronik Güvenlik Sistemleri

Güvenliğinizi sağlamak için satın alacağınız bir alarm sistemi, güvenlik kamerası sistemi veya yangın ihbar sisteminin ne ölçüde güvenlik sağlayacağının tespit edilmesi ; güvenlik sistemi kurulacak yerin keşfinden başlanarak, sistem montaıj, eğitim ve güvenlik sistemleri kurulum sonrasında teknik servis destek hizmetlerinin tamamının göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Güvenlik sistemi kurulurken yapılan hatalar uygulamalar, kullanıcının yanlış bilgilendirilmesi, güvenlik sistemi montajında kalitesiz yardımcı ekipman (kablo, konnektör, alçak gerilim transformatörler vb) kullanılması uzun dönem göz önüne alındığı zaman, giderilmesi oldukça zor bir süreç isteyen sorunları oluşturacağından güvenlik sistemi almadan önce çok iyi şekilde araştırmanızı tamamlamalısınız.

Yazar HakkındaYorumlar

  1. güvenlik sistemleri says: 23 Haziran 2012

    Konu gerçekten çok güzel anlatılmış, günümüzde güvenlik sistemlerinin ne kadar gerekli olduğunu hala anlamayan insan kalmamıştır sanırım

Yorum yaz