Huawei ilk mobil yapay zeka bilgi işlemcisini ortaya çıkardı

#13 Eylül 2017 | Blog

Huawei Tüketici İş Grubu, IFA 2017’de akıllı telefon inovasyonunda yeni bir çağın başlangıcını yaptı.

Huawei CEO’su Richard Yu, Huawei’nin ilk mobil yapay zeka bilgi işlemcisi Kirin 970’i IFA 2017’de tanıttı.

Huawei Tüketici İş Grubu CEO’su Richard Yu, “Akıllı telefonların geleceğine baktığımızda, heyecan verici bir çağın eşiğindeyiz. Huawei, çiplerin, cihazların ve bulutun eşgüdümlü geliştirilmesini destekleyen uçtan uca imkanlar geliştirerek akıllı cihazları zeki cihazlara dönüştürmeyi taahhüt ediyor. Nihai hedef daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamaktır. Kirin 970, cihazlarımıza güçlü AI (Yapay Zeka) özelliklerini getirecek ve onları rekabetin ötesine taşıyacak bir dizi yeni gelişmenin ilk örneğidir.” dedi.

Huawei, mobil yapay zekanın hızı ile bulutun gücünü birleştirerek akıllı cihazlarla kurulan etkileşim yöntemlerini değiştiriyor. Yaygın kullanım alanı bulunan ancak süreklilik ve gizlilik alanlarında kullanıcı deneyimi geliştrilmesi gereken bulut yapay zeka, mobil yapay zeka ile tamamlanıyor. Mobil yapay zeka, üstün algılama yetenekleri sayesinde kullanıcıların isteklerini anlıyor ve yardım ediyor. Huawei mobil yapay zekada bulunan gerçek zamanlı sensörler kişiselleştirilmiş çok miktarda veri üretiyor. Güçlü çip işlemcileri ile desteklenen cihazlar, kullanıcı ihtiyaçlarını algılayarak tamamen kişiselleştirilmiş ve kolayca erişilebilen hizmetler sunuyor.

Huawei, Kirin 970’i mobil IP için açık bir platform olarak konumlandırıyor ve yonga setinin işlem yetenekleri için yenilikçi kullanım alanları bulabilecek ve bunun üzerinde çalışabilecek geliştiriciler ve iş ortaklarıyla paylaşıyor.

Yazar HakkındaYorumlar

Yorum yok.

Yorum yaz