Touch ID Sorunu, Sonunda Çözüme Kavuştu!

#8 Eylül 2017 | Blog

Touch ID Sorunu

Apple’ın uzun süredir üzerinde uğraştığı ve daha önce eklemeyeceklerini bile açıkladıkları Touch ID’de umutlar tükendi. Apple bu teknoloji yerine yeni bir teknolojiye odaklanmış durumda. iPhone 8’in bundan birkaç ay önce sürekli konuşulan, ancak bir türlü çözüme kavuşamayan Touch ID konusu Wall Street Journal’ın yayınladığı yeni bir raporla belli oldu. Apple’ın sıra dışı bir Touch ID’yi ekranın altına sakladığını söylemek isterdim, ancak ne yazık ki böyle bir durum geçerli değil. 12 Eylül’de Tim Cook’un sunumu ile duyurulacak iPhone 8’de, Wall Street’in Apple mühendislerinden edindiği bilgilere göre ekrana gömülü bir Touch ID olması için çok uğraşıldı, ancak bunun telefonun tanıtılacağı zamanın sonrasına aksayacak olması sebebiyle özelliğin tamamen kaldırılmasına karar verildi.

Rapora göre iPhone 8 yeni bir şey deneyecek ve Touch ID’yi fiziksel olarak eklemese de yüz tanıma kilidini bu donanım gibi kullanmaya çalışacak. Yine de Samsung’un iris tarayıcısını rahatlıkla geçilebildiğini gördüğümüz bu günlerde, bu formül ne kadar güvenli olur bilinmiyor. Belki de Apple’ın sürdürdüğü AR hizmeti sayesinde yüz tanıma kilidi çok daha güvenli olacak.

Apple Kurucusu Kimdir?

Apple’ın Kurucusu

Apple’ın ortaya çıkaran, kuran ve ölünceye kadar yönetim kurulu başkanı (CEO) olarak şirkette görev alan kişi Steven Paul Jobs‘tur.

Steven Jobs Hakkında Kısaca

Steven Paul Jobs (24 Şubat 1955), Apple Computer’ın kurucu ortağı, ölümünden 5 hafta öncesine kadar yönetim kurulu başkanı (CEO) ve genel müdürü. Vizyonel yenilikçi yaklaşımlarla bilgisayar endüstrisinde çığır açan birçok yeniliklere imza atmıştır. Bilgisayar endüstrisinin önderlerinden olarak kabul edilir. Next Computer ve Pixar Animasyon Stüdyoları’nın da yönetim kurulu başkanlığını yapmıştır. Yönettiği Apple firmasını zirveye çıkardığı yıllarda pankreas kanserine yakalanmış, 7 yıl içinde 56 yaşında ölmüştür.

Yazar HakkındaYorumlar

Yorum yok.

Yorum yaz