Whatsapp’ta gönderdiğiniz mesajları silebileceksiniz!

#13 Eylül 2017 | Blog

Herkesin merakla beklediği WhatsApp özelliği yakında kullanıma sunulacak.

Hepimizin WhatsApp‘a gelmesini dört gözle beklediği bir özellik var. O da gönderilen mesajların silinebilmesi. Şimdiye kadar WhatsApp’ın bu özelliği yakında kullanıma sunacağına dair pek çok haber yaptık. Görünen o ki sonunda beklenen gün geliyor.

Mesajlaşma uygulamaları arasından özellikle son dönemde yaptığı yeniliklerle arayı açan WhatsApp, daha önce duyurduğu ancak devreye girmeyen bir özelliğin nasıl kullanılacağını açıklayarak ilerleme konusunda yeni bir hamle daha yaptı.

WhatsApp bir gün içinde sayısız mesajın iletilmesine vesile oluyor. Bu mesajların bir kısmı yanlışlıkla gönderiliyor. Bir kısmı ise gönderildikten sonra büyük bir pişmanlık yaratıyor. Dolayısıyla WhatsApp’ı tercih eden kullanıcılar uzun zamandır mesaj silme özelliğinin gelmesini bekliyordu. Geçtiğimiz aylarda bu özelliğin hazırlıklarının başladığını görmüştük. Pek çok farklı kaynak WhatsApp kodlarında bu özelliğin altyapısının hazırlandığını fark etmişti. Arada geçen zamanın ardından mesaj silme özelliğine dair önemli bir gelişme yaşandı.

Log.com.tr’nin haberine göre yanlışlıkla gönderilen mesajları silmek çok yakında mümkün olacak. Bu paylaşıma göre WhatsApp sonunda merakla beklene özelliği Android ve iOS cihazlarda test etmeye başladı. Programa dahil olan kullanıcılar gönderdikleri mesajların rahatlıkla silinebildiğini görüyor. Silinen mesajların ardından “bu mesaj silinmiştir” uyarısı kalıyor. Yani silinen mesajların ardından bir açıklama yapmak gerekecek gibi görünüyor.

Şimdilik WhatsApp’ın büyük heyecan uyandıran mesaj silme özelliğini ne zaman kullanıma sunacağı bilinmiyor.

Yazar HakkındaYorumlar

Yorum yok.

Yorum yaz